GIGS

2017

12/8 Hallonfestival på Hallontorpet (Andreas Möller, Mia Eriksson, Blända)

20/5 Poeten På Hörnet (Rodmar Sandberg, Albins skrivarlinje, Blända, Niklas Almqvist, Andreas Möller, Slowmotion Club)

2016

12/11 Poeten På Hörnet (Andreas Möller, Mia Eriksson, Rickard Sjöstedt & Hanna Svensson)

10/8 Bara Härads Musik & Kulturförening (Niklas Almqvist, Rodmar Sandberg, Andreas Möller)

7/8 Hallonfestivalen, Hallontorpet (Andreas Möller, Mia Eriksson, Niklas Almqvist)

21/5 Poeten på Hörnet, Malmö (Slowmotion Club, Niklas Almqvist, Andreas Möller, Rodmar Sandberg, Mia Eriksson)

2015:

Arkiv

21/11 Folk & Vänner, Malmö (Rodmar Sandberg, Niklas Almqvist, Mia Eriksson, Andreas Möller)

9/11 Schyssta Klubben, Hemgården, Lund (Slowmotion Club, Andreas Möller, Niklas Almqvist)

25/10 Poeten På Hörnet (Andreas Möller, Niklas Almqvist, Li Myrnäs, Albins skrivarlinje)

18/9 Kulturnatt i Höör (Niklas Almqvist, Tomas Ekström)

11/9 Kulturnatten i Eslöv (Andreas Möller, Niklas Almqvist, Rodmar Sandberg, Albins skrivarlinje)

8/8  Ambulerande kultur i Eslöv (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Niklas Almqvist)

24/7 Vik. Österlen. (Andreas Möller, Niklas Almqvist, Rodmar Sandberg)

18/7 Röstånga Mölla. Eslöv. (Andreas Möller, Mia Eriksson, Rodmar Sandberg, Blända)

11/7 Systrarna på Solhjulet, Veberöd (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Niklas Almqvist)

6/6 Backakarnevalen, Malmö (Niklas Almqvist, Andreas Möller, Rodmar Sandberg)

2/5 Poeten på Hörnet, Malmö (Niklas Almqvist, Andreas Möller, Annie Olsson, Mia Ericsson)

21/2 Poeten På Hörnet, Malmö (Andreas Möller, Mia Eriksson, Niklas Almqvist, Ylvar Emanuelsson, Rodmar Sandberg, Tomas Ekström)

2014:

4/12 Röstånga Mölla i Eslöv (Niklas Almqvist, Rodmar Sandberg, Andreas Möller)
15/11 Backanatten, Kirseberg  (Andreas Möller, Rodmar Sandberg, Mia Eriksson, Ingvor Johnsson)
8/11 – Röstånga Station (Niklas Almqvist, Maria Maunsbach, Rodmar Sandberg, Andreas Möller)
5/11 Österlens Folkhögskola (Maria Maunsbach, Andreas Möller, Rodmar Sandberg)                                                                                                                                                                        19/9 – Poeten på hörnet, Malmö (Karin Palmqvist, Andreas Möller, Niklas Almqvist, Johannes Punkt, Albins skrivarlinje)
16/8 – Lund (Andreas Möller, Karin Palmqvist, Maria Maunsbach, Niklas Almqvist, Rodmar Sandberg)
14/8 – Hallontorpet (Maria Maunsbach, Niklas Almqvist, Andreas Möller, Karin Palmqvist)
5/8 – Remmarlöv (Maria Maunsbach, Niklas Almqvist, Andreas Möller och Karin Palmqvist)

26/7 – Sommartelegrafen utanför Hörby (Maria Maunsbach, Andreas Möller, Niklas Almqvist, Rodmar Sandberg)
24/7 – Vik (Niklas Almqvist, Maria Maunsbach, Andreas Möller, Rodmar Sandberg, Paul Ström)

2013:
16/12 – Glöggmingel Galleri M, Eslöv (Andreas Möller, Niklas Almqvist, Alfrida Thulin)

23/11 – Poeten På Hörnet, Malmö (Andreas Möller, Maria Maunsbach, Rodmar Sandberg och Alfrida Thulin)
13/9 – Galleri M, Eslövs Kulturnatt (Andreas Möller, Niklas Almqvist, Karin Palmqvist)
27/8 – Trädgårdspoesi, Remmarlöv (Maria Maunsbach, Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Pontus Lindh)
3/8 – Ängarnas ranchfestival (Maria Maunsbach, Andreas Möller, Rodmar Sandberg)
26/7 – Parkscenen, Helsingborgsfestivalen (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Maria Maunsbach, Kristian von Svensson)
25/7 – Parkscenen, Helsingborgsfestivalen (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Maria Maunsbach, Paul Ström)
17/5 – Röstånga Mölla, Eslöv (Paul Ström, Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Niklas Almqvist, Fridhems skrivarlinje, Albins skrivarlinje)

21/3 – Kindvalls bokhandel, Eslöv (Paul Ström, Andreas Möller, Lisbeth Henriksson)
16/3 – Poeten på hörnet, Malmö (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Kristian von Svensson, Taliah Pollack, Emmelina Nilsson, Maria Maunsbach, Linda Andersson, Ludvig Boman)

2012:
14/11 – Kulturföreningen Äntligen, Kristianstad (Paul Ström)
10/11 – Poeten på hörnet, Malmö (Lovisa Eklund, Andreas Möller, Niklas Almqvist)
21/7 – Röstånga Mölla (Paul Ström, Rodmar Sandberg, Niklas Almqvist, Rickard Forshufvud)
13/7 – Backafestivalen (Paul Ström, Andreas Möller, Niklas Almqvist)
30/6 – Röstånga Mölla, Eslöv (Rickard Forshufvud, Lovisa Eklund, Niklas Almqvist)
21/4 – Poeten på hörnet, Malmö (Lovisa Eklund, Andreas Möller, Niklas Almqvist och Innanvattnet)
11/2 – Poesifrukost på Eslövs stadsbibliotek (Andreas Möller)
13-14/1 – Kabaré Kall Torr och Gratis, Malmö (Niklas Almqvist, Doktor Cynismo, Fanny Bengtsson, Rodmar Sandberg och Rickard Sjöstedt)

2011:
18/11 – Kindvalls bokhandel, Eslöv (Tomas Ekström, Niklas Almqvist, Andreas Möller)
9/9 – Kulturnatten, Eslöv (Andreas Möller, Rodmar Sandberg, Ruth Alice, Innanvattnet)
4/9 – Röstånga Mölla, Eslöv (Lovisa Eklund, Niklas Almqvist, Andreas Möller)
14/8 – Festivalen i Tattardalen, Malmö (Andreas Möller)
9/8 – Rotundan, Halmstad (Paul Ström, Lovisa Eklund, Andreas Möller)
26/6 – Röstånga Mölla, Eslöv (Blända)
4/6 – Eslöv Stadsfestival (Lovisa Eklund, Specialundervisning, Andreas Möller, Rodmar Sandberg, Kristian von Svensson)
27/5 – Loftet, Malmö (Albin Balthasar, Stefan Whilde, Innanvattnet, Andreas Möller, Tomas Ekström)
8/5 – Mässingshornet, Malmö (Stefan Whilde, Andreas Möller, Lovisa Eklund)

2010:

26/11 – Loftet, Malmö (Rodmar Sandberg, Angelina Lundh, Karin Tibeck, Ruth Alice, Nina Petersson, Elin Fransson, Andreas Möller)
19/11 – Benka Di, Simrishamn (Lovisa Eklund, Andreas Möller, Rodmar Sandberg)
15/10 – Loftet, Malmö (Pentagon, Minda, Rodmar Sandberg, Innanvattnet)
10/9 – Loftet, Malmö (Desinformation, Peder Isak, Rodmar Sandberg, Anna Jadéus, Andreas Möller)
21/8 – Malmöfestivalen (Lovisa Eklund, Rodmar Sandberg och Andreas Möller)
23/4 – Loftet, Malmö: Tomas Ekströms releasekalas (Tomas Ekström, Blända, Lovisa Eklund, Andreas Möller, Mårten Melin, Freke)
14/4 – Aoseum, Åhus (Paul Ström, Andreas Möller, Lovisa Eklund, Kristian von Svensson)
19/3 – Loftet, Malmö (Albin Balthasar, Kristian von Svensson, Rodmar Sandberg)

2009:
18/12 – Röstånga Mölla, Eslöv (Lovisa Eklund, Kristian von Svensson)
27/11 – Röstånga Mölla, Eslöv (Andreas Möller, Magnus Josefsson)
26/11 – Loftet, Malmö (Blända, Paul Ström, Angelina Lundh, Teater ONT, Tomas Ekström)
24/11 – Kafka, Eslöv (Megafånarna, Kristian von Svensson, Ordkommissionen All Stars, Angelina Lundh)
22/11 – Skönlitteratur i fokus, Stadsbiblioteket, Eslöv (Paul Ström, Lovisa Eklund, Andreas Möller)
22/10 – Loftet, Malmö (Minda, Pontus Lindh, Andreas Möller, Hannes Grönberg)
15/10 – Kafka, Eslöv (Dan Fägerqvist, Rodmar Sandberg)
17/9 – Kafka, Eslöv (Sverker Wallin, Lina Arvidsson, Hannes Grönberg)
4-5/9 – Kristianstad bokfestival (Bl.a. Paul Ström, Andreas Möller, Rodmar Sandberg, Laura Wihlborg, Jon Jordås, Lovisa Eklund, Tomas Ekström, Lina Arvidsson)
28/5 – Kafka, Eslöv (Lovisa Eklund, Anders Jönsson, Rodmar Sandberg, Fridhems folkhögskola)
26/3 – Kafka, Eslöv (Stefan Whilde, Angelina Lundh, Pontus Lindh, Andreas Möller)
26/2 – Kafka, Eslöv (Blända, Teater Dictat, Rodmar Sandberg, Lina Arvidsson)
29/1 – Kafka, Eslöv (Amanda Svensson, Tomas Ekström, Anna Jadéus, Oskar Elthammar)

2008:
20/12 – Salongspoesi, Malmö (Paul Ström, Andreas Möller, Laura Wihlborg, Rickard Sjöstedt + Jens Löfkvist)
24/11 – Kafka, Eslöv (Ida Linde, Niklas Åkesson, Lovisa Eklund, Andreas Möller, Li Myrnäs)
27/10 – Kafka, Eslöv (Ulla Lundegård, Karin Tidbeck, Paul Ström, Kristian von Svensson, Evelina Bramstång)
2/10 – Loftet, Malmö (Andreas Möller, Lovisa Eklund, Paul Ström, Sverker Wallin, Lina Arvidsson, Blända och Hanna Liten)
29/9 – Kafka, Eslöv (poesibingo med Jon Jordås, Elin Wrethov, Lina Arvidsson + Amanda Lindholm)
12/9 – Kulturnatten, Stadsbiblioteket Eslöv (Andreas Möller, Paul Ström, Lovisa Eklund)
15/8 – Kafé Rotundan, Halmstad (Laura Wihlborg, Paul Ström, Andreas Möller, Lina Arvidsson)
24/7 – Sjuhäradsfestivalen Ulricehamn (Andreas Möller, Laura Wihlborg, Lina Arvidsson)
22/6 – Kafka Bonuskvällen Eslöv (Paul Ström, Laura Wihlborg, Jon Jordås, Johan Eriksson, Andreas Möller)
11/5 – Kafka, Eslöv (Laura Wihlborg, Teater Fortuna, Albin Balthasar, Glimåkra skrivarlinje, Blända och Lina Arvidsson)
10/5 – Mercado Sorgenfri, Malmö (Paul Ström, Jon Jordås, Lina Arvidsson, Johan Eriksson + Amanda Lindholm och vänner)
12/4 – Kafé Deluxe, Växjö (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Paul Ström)
6/4 – Kafka, Eslöv (Skilla, Tomas Ekström, Jon Jordås, Sverker Wallin)
16/3 – Kafka, Eslöv (Autohof, Johan Eriksson, Amanda Lindholm
17/2 – Kafka, Eslöv (Teater Lombroso, Paul Ström)

2007:
6/12 – Kafka, Eslöv (Lina Arvidsson, Kärlekskommunen, Laura Wihlborg, Andreas Möller)
1/11 – Kafka, Eslöv (Anna Jörgensdotter, Gunnar B Hansen, Sanna Lindberg, Ulla Lundegård, Ronny Söderlind och Anton Sellgren)
14/10 – Kafka, Eslöv (Marcus Birro, Kärlekskommunen, Laura Wihlborg)
6/9 – Kafka, Eslöv (Olivia Bergdahl, Paul Ström, Ordvåg, Fridhems skrivarlinje)
4/8 – Stapelfestivalen, Malmö (Kärlekskommunen, Gunnar B Hansen, Albin Balthasar, Andreas Möller)
20-21/7 – Möllevångsfestivalen, Malmö (Andreas Möller, Paul Ström, Kärlekskommunen, Jonathan Göth, Gunnar B Hansen m.fl.)
19/5 – Poetry Slam SM, Helsingborg – Ingripande av ”Poesipolisen” (Andreas Möller)
18/5 – Café Barbro, Malmö (Sverker Wallin, Andreas Möller, Magnus Josefsson, Rodmar Sandberg)
17/5 – Poetry Slam SM, Helsingborg – Presskonferens av ”Poesipolisen” (Andreas Möller)
11/5 – Kafka, Eslöv (Bob Hansson, Laura Wihlborg, Autohof, Lina Arvidsson, Andreas Möller, Alfrida Thulin)
27/4 – Café Barbro, Malmö Kabaré Kall Torr och Gratis (ONT, Andreas Möller, Rickard Sjöstedt, Rodmar Sandberg)
4/4 – By-Night, Simrishamn (Andreas Möller och Linnéa Horner)
13/4 – Kafka, Eslöv (Albin Balthasar, Linneá Horner, Elin Wrethov, Oscar Johansson)
16/3 – Kafka, Eslöv (Skilla, Sverker Wallin, Autohof, Andreas Möller)
8/3 – Källan, Eslöv (Magnus Josefsson, Andreas Möller, Jonathan Göth, Oscar Johansson)
16/2 – Kafka, Eslöv (Niklas Åkesson, Rodmar Sandberg, Lovisa Eklund, Eldar)

2006:
16/12 – Julshow Café Barbro, Malmö (ONT, Andreas Möller och Rodmar Sandberg, Sverker Wallin, Daniel Bernhoff m.fl.) [Samarr. med Ord på Scen]
16/11 – Poesidagen Folkhögskolan Eslöv (Albin Balthasar och Per Alvsten)
16/11 – Poesidagen Stadsbiblioteket Eslöv (Ulla Lundegård, Niklas Åkesson, Andreas Möller, Lina Arvidsson, Olivia Bergdahl)
3/11 – Café Barbro (Andreas Möller, Skilla, Gunnar B Hansen, Glim, Daniel Bernhoff)
13/10 – Café Barbro, Klubb Obscen, Malmö (ONT, Le Bombe, Andreas Möller, Miss Mimi & the Mysticals)
29/9 – Café Barbro, Malmö (Ben Evens Social Club, Gunnar B Hansen, Linneá Horner, Andreas Möller)
22/9 – Festsalen, Malmö (Andreas Möller, Rodmar Sandberg, Maud Lindström m.fl.) [Samarr. med Ord på Scen]
8/9 – Kulturfesten, Halmstad (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Alfrida Thulin)
20/8 – Die Rodmar Sandberg Extravaganza, Malmöfestivalen (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Sara Lund, Albin Balthasar och Dalia Lasek)
29/7 – Möllevångsfestivalen, Malmö (Andreas Möller, Louise Björndahl, Erica Engdahl, Rodmar Sandberg)
31/5 – Solberget, Växjö (Andreas Möller, Magnus Josefsson, Rodmar Sandberg)
13/5 – Antivåldsdagarna, Folkets Park, Malmö (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Linnéa Horner)
6/5 – Poesidemonstration, Helsingborg (Albin Balthasar, Andreas Möller, Linnéa Horner, Rodmar Sandberg, Lovisa Appelquist, Henrietta Sjöberg Aas)
4/5 – Svalövs Hotell (Andreas Möller, Linneá Horner, Eldar, Rodmar Sandberg, Fridhems skrivarlinje + Vyn (Magnus Josefsson och Julia Heberling))
6/4 – Dunkers, Rum Ett, Helsinborg (Andreas Möller, Rodmar Sandberg, Elin Wrethov + GLIM)
10/2 – Café Barbro Malmö (Albin Balthasar, Mollgan, Andreas Möller, Lina Arvidsson, GLIM, [brus]
13/1 – Café Barbro Malmö (ONT, Andreas Möller, Scapesonic, Rodmar Sandberg, GLIM, Alfrida Thulin, Julia Heberling)

2005:
26/11 – Borås Kulturhuset, Stafettpoesi (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Alfrida Thulin)
9/11 – Café Barbro, Malmö (Teater Fortuna, Skilla, Andreas Möller, Alfrida Thulin, Lovisa Appelquist)
5/10 – Café Barbro, Malmö (Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Elin Wrethov, Linneá Horner, Alfrida Thulin, Albin Balthasar, Emma Lindeborg)
21/8 – Malmöfestivalen, ordtältet(Rodmar Sandberg, Andreas Möller, Alfrida Thulin, Mollgan, Linneá Horner med Elin Hörberg)
20/8 – Malmöfestivalen, Ordtältet, Alternativ bokmässa (Andreas Möller, Magnus Josefsson och Alfrida Thulin)
6/4 – Stehags bibliotek (Rodmar Sandberg, Linneá Horner, Andreas Möller och Nikka Blue)
19/2 Enkidu, Café Barbro, Malmö (Per Alvsten, Daniel Bernhoff, Magnus Josefsson, Linneá Horner, Andreas Möller)
18/2 – Café Barbro, Malmö (Professor Kalkyl, Linneá Horner, Andreas Möller, Daniel Bernhoff, Hösomflös, Nikka Blue, Jonny Kock)
25/1 – Glimåkra folkhögskola (Magnus Josefsson, Linneá Horner, Andreas Möller, Mollgan och skrivarlinjen)

2004:
19/12 – Glassfabriken, Malmö (Professor Kalkyl, Elin Wrethov, Andreas Möller, Karles konstellation, Linnéa Horner, öppen scen)

16/12 – Eslövs Stadsbibliotek (Magnus Josefsson, Daniel Bernhoff, Andreas Möller, Linneá Horner)
10/12 – Lilla Teatern, Lund (Mollgan, Andreas Möller, Daniel Bernhoff, Saman Bakhtiari, Albin Balthasar och Magnus Josefsson)
26/10 – AF Borgen, Lunchpoesi, Lund (Daniel Bernhoff, Andreas Möller, Magnus Josefsson)
12/10 – Ting & Lin, Åhus (Daniel Bernhoff, Elin Wrethov, Magnus Josefsson, Mollgan)